UKS NIWA Niwiska

UKS NIWA Niwiska 2017/2018

Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

To już sześć lat startów w rozgrywkach ligowych PWZPS drużyny siatkarek z UKS Niwa Niwiska.

 

25 VI 2020r. o godz. 12.30 odbyło się zakończenie sezonu siatkarskiego UKS Niwa Niwiska. Zawodniczki wraz z trenerką zespołu spotkały się przed budynkiem SP w Niwiskach. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy. To był już szósty sezon funkcjonowania młodzieżowej drużyny siatkarskiej  dziewcząt. Możemy powiedzieć, że w gminie Niwiska zaszczepiona została gra w piłkę siatkową. Dowodem na to jest duża ilość chętnych dziewcząt do nauki gry w mini siatkówkę. W tym roku na zajęcia SKS w SP w Niwiskach uczęszczało ok. 30 dziewcząt od kl. I do kl. VI. Również tradycja corocznych turniejów o Puchar Wójta mobilizuje młodzież i starsze pokolenia do aktywności lokalnej. Podczas tych rozgrywek drużyny zasilane są uczennicami, które kiedyś grały w drużynie szkolnej lub były zawodniczkami UKS Niwa w kategorii młodziczki, kadetki.  Tym razem , w czasach pandemii zakończenie nie było tak uroczyste jak w poprzednich latach na scenie Domu Kultury w Niwiskach, lecz w ścisłym gronie, na świeżym powietrzu z pożegnalnym okrzykiem: hej, hej NIWA!!!!

Na zdjęciu od lewej: trenerka zespołu Agnieszka Wilk-Sybicka, Kinga Mycek, Andżelika Zuba, Łucja Chodorowska, Dominika Cudecka, Martyna Ślączka, Zofia Bryk, Weronika Mierzejowska kpt., Morgan Ofiara, Margot Lakomy, Oliwia Zielińska, Julia Kotula, Anna Mazur.

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2023-01-27 14:33
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 342 739