UKS NIWA Niwiska

UKS NIWA Niwiska 2017/2018

Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

Turniej w Niwiskach

3.03.2018r. odbył się turniej kadetek na hali sportowej w Niwiskach. Przyjechały zespoły: UKS 15 Przemyśl, MUKS Olimp Czudec, KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg. 
Niwa pierwszy mecz zagrała z kadetkami z Przemyśla i przegrała 0:2 ( 25:16 26:24). Drugi set był szczególnie zacięty już od stanu 8:8 gdy zawodniczki Niwy dogoniły zespół gości od 4:8. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana i to Niwa w końcówce miała piłkę setową, ale nie zdołała utrzymać przewagi i zakończyła mecz jako pokonana. Zespół Niwy choć przegrał, zaprezentował się bardzo dobrze przed licznie zgromadzonymi, własnymi kibicami. Zawodniczki Niwy zagrały również mecz z drużyną z Czudca. W tym spotkaniu również przeciwnik okazał się skuteczniejszy i nasze dziewczyny przegrały wynikiem 0:2 (25:21 25:23). Tutaj również nie obyło się bez emocji, wyrównane spotkanie od pierwszego gwizdka. Niwa niesiona dopingiem kibiców choć przegrała pokazała zainteresowanym, że potrafi stawiać opór najlepszym drużynom z podkarpacia.
Czasami bywa tak, że wygrywa się, ale zwycięstwo nie cieszy tak bardzo, ponieważ poziom meczu i przeciwnik nie stawia dużych wymagań. Są też mecze, które mimo przegranej pokazują faktyczne umiejętności i hart ducha zespołu podczas zaciętej rywalizacji i uzmysławiają zespołowi jak mało zabrakło by cieszyć się wygraną. Największa satysfakcja jest jednak wówczas, gdy wygrywa się po zaciętej rywalizacji ….my wiemy jakie to są emocje.

2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2023-01-27 14:33
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 342 736