Gmina Niwiska

e-mail: urzadgminy@gmina.niwiska.pl
www: niwiska.pl
Data wydruku: 2020-02-24 17:06:09

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019 w gminie Niwiska

 

21 marca 2019 roku w Gimnazjum Publicznym im. Św. Królowej Jadwigi w Niwiskach odbył się Ogólnopolski  Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu gminnym,  w którym udział wzięło 10 uczniów ze  Szkół Podstawowych i 10 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klasa Gimnazjum  z naszej gminy.

W kategorii szkół podstawowych kasy od I do VI zwyciężyła Anna Zielińska , 2 miejsce Karolina Boroń obie uczestniczki ze  Szkoły Podstawowej w Kosowach, natomiast 3 miejsce Dawid Dłużeń -  Szkoła Podstawowa w Nwiskach.

W kategorii klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum zwyciężyła Kinga Pieniek - Szkoła Podstawowa w Siedlance, 2 miejsce Michał Mazur – Gimnazjum Publiczne w Niwiskach i  3 miejsce Aleksandra Czajkowska - Szkoła Podstawowa w  Siedlance.

Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Niwiskach i Wójt Gminy Niwiska. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Niwiska i Agenta Ubezpieczeniowego PZU SA działającego na terenie Gminy Niwiska.

Zwycięzcy turnieju gminnego będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym w dniu 24 kwietnia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.