Gmina Niwiska

e-mail: urzadgminy@gmina.niwiska.pl
www: niwiska.pl
Data wydruku: 2020-02-24 14:47:06

UKS NIWA Niwiska

UKS NIWA Niwiska 2017/2018

Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

Turniej w Niwiskach

3.03.2018r. odbył się turniej kadetek na hali sportowej w Niwiskach. Przyjechały zespoły: UKS 15 Przemyśl, MUKS Olimp Czudec, KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg. 
Niwa pierwszy mecz zagrała z kadetkami z Przemyśla i przegrała 0:2 ( 25:16 26:24). Drugi set był szczególnie zacięty już od stanu 8:8 gdy zawodniczki Niwy dogoniły zespół gości od 4:8. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana i to Niwa w końcówce miała piłkę setową, ale nie zdołała utrzymać przewagi i zakończyła mecz jako pokonana. Zespół Niwy choć przegrał, zaprezentował się bardzo dobrze przed licznie zgromadzonymi, własnymi kibicami. Zawodniczki Niwy zagrały również mecz z drużyną z Czudca. W tym spotkaniu również przeciwnik okazał się skuteczniejszy i nasze dziewczyny przegrały wynikiem 0:2 (25:21 25:23). Tutaj również nie obyło się bez emocji, wyrównane spotkanie od pierwszego gwizdka. Niwa niesiona dopingiem kibiców choć przegrała pokazała zainteresowanym, że potrafi stawiać opór najlepszym drużynom z podkarpacia.
Czasami bywa tak, że wygrywa się, ale zwycięstwo nie cieszy tak bardzo, ponieważ poziom meczu i przeciwnik nie stawia dużych wymagań. Są też mecze, które mimo przegranej pokazują faktyczne umiejętności i hart ducha zespołu podczas zaciętej rywalizacji i uzmysławiają zespołowi jak mało zabrakło by cieszyć się wygraną. Największa satysfakcja jest jednak wówczas, gdy wygrywa się po zaciętej rywalizacji ….my wiemy jakie to są emocje.