Gmina Niwiska

e-mail: urzadgminy@gmina.niwiska.pl
www: niwiska.pl
Data wydruku: 2020-02-24 16:24:33

UKS NIWA Niwiska

UKS NIWA Niwiska 2017/2018

Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

Historyczny sukces siatkarek z SP w Niwiskach na szczeblu wojewódzkim

 

11.05.2018r. w Mielcu rozegrano finał B w Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły. Trzy drużyny, które w półfinałach wojewódzkich zajęły drugie miejsce oraz mistrz z zeszłego roku. Drużyną uprzywilejowaną był zespół z SP nr 7 w Mielcu, gospodarz zawodów. Pozostałymi drużynami były: drużyna ze SP z Niwisk, z SP Łęki Strzyżowskie oraz z SP z Leżajska. Zespoły rywalizowały „każdy z każdym”. Tylko jeden zespół mógł awansować do ścisłego finału, który zaplanowano na 14.05.2018 w Nowej Dębie. W pierwszym meczu Niwiska wygrały z zespołem z Łęk Strzyżowskich 2:0 25:13 25:22, w drugim spotkaniu uległy zwycięscy całego turnieju SP z Mielca 0:2 20:25 7:25. Ostatni mecz drużyna z Niwisk wygrała z SP z Leżajska 2:0 25:17 26:24.
To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę setki szkół na podkarpaciu . Nasze zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, otrzymały gratulacje i pochwały ze strony organizatora. Pierwszy set, który przegrały niwiszczanki z SP w Mielcu zdecydował o wyniku meczu. Zabrakło szczęścia i opanowania emocji podczas rywalizacji w ważnych momentach. Mielczanki choć wygrały 25:20 musiały wywalczyć sobie każdy punkt, a o wygranej zdecydowały nieobronione piłki pod linię końcową, kiwnięcia przeciwnika.
W zespole pierwszej czwórki zagrały: Weronika Piechota kpt., Weronika Mierzejowska, Klaudia Czereba, Zofia Bryk i rez. Milena Kusak. Drugą czwórką zagrały: Dominika Cudecka, Paulina Strychalska, Martyna Haracz, Andżelika Zuba i rez. Zofia Zasowska.
Weronika Mierzejowska i Weronika Piechota to najmłodsze zawodniczki zespołu UKS Niwa Niwiska, które przeniosły swoje dwuletnie ligowe doświadczenie na mini siatkówkę. To one tworzyły główne ogniwo zespołu z SP w Niwiskach. Brawo dla wszystkich dziewcząt, które dzielnie walczyły od pierwszych rozgrywek powiatowych, przez rejony, półfinały i docierając do finału wojewódzkiego- barażu uplasowały się na II miejscu, a ostatecznie na V miejscu w klasyfikacji końcowej.
Brawo dziewczęta!!! Dziękuję!!!