Aktualności

Liczba odsłon: 623313

Stypendyści roku szkolnego 2018/2019

 

Po raz dwunasty w gminie Niwiska zostały przyznane stypendia dla młodzieży, która w roku szkolnym 2018/2019 wyróżniła się wynikami w nauce, wynikami sportowymi, osiągnięciami muzycznymi a także pracą społeczną.

Stypendia za wyniki w nauce przyznawane są na podstawie średniej z ocen na świadectwie szkolnym: w przypadku szkół podstawowych to średnia min. 5,2 w IV i V klasie, 5,1 w VI klasie, oraz 5,0 w VII i VIII klasie, w przypadku gimnazjum to średnia min. 5,0.

Stypendia sportowe przyznawane są dla uczniów, którzy są mistrzami w danej dyscyplinie w swoich kategoriach wiekowych - co najmniej na poziomie powiatu.

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym przyznane zostały wyróżnienia za pracę społeczną -  zaangażowanie uczniów w działania na rzecz swoich społeczności szkolnych.

Dodatkowym warunkiem, niezbędnym do otrzymania stypendium była co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

Po raz czwarty zostały przyznane stypendia dla uczniów szkoły muzycznej, którzy również mają swoje osiągnięcia - w konkursach i festiwalach w których reprezentowali Gminę Niwiska.

Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonała Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel.

Podziękowania i gratulacje popłynęły w kierunku uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół za rzetelną pracę, wytrwałość, zaangażowanie, ambitne cele.

Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu uczniów oraz kadry Szkoły Muzycznej I st. w Niwiskach.

LISTA STYPENDYSTÓW

Stypendium za wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach

  1. Franciszek Fitał, kl. IV
  2. Olivier Saj, kl. IV
  3. Nataniel Czachor, kl. V
  4. Krystian Blicharz, kl. V
  5. Wiktoria Gąsior, kl. VI
  6. Weronika Fitał, kl. VII
  7. Andżelika Zuba, kl. VII
  8. Igor Lutowski, kl. VIII
  9. Maciej Jagodziński, kl. VIII

Wyróżnienie:

  1. Kacper Grzegorz Krupa, kl. VIII – 100% obecności na wszystkich zajęciach, licząc od pierwszej klasy

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Hucinie

  1. Mateusz Urban, kl. V
  2. Martyna Magda, kl. VII
  3. Karolina Wróbel, kl. VII  
  4. Eryk Posłuszny, kl. VI
  5. Natalia Piłat, kl. VI

Wyróżnienie za pracę społeczną:

  1. Martyna Magda, kl. VII
  2. Karolina Wróbel, kl. VII
  3. Aleksandra Początek, kl. VII

Szkoła Podstawowa w Przyłęku

  1. Wiktor Dziełyński, kl. V
  2. Wiktoria Wrażeń, kl. VI
  3. Julia Wiącek, kl. VII
  4. Anna Krupa, kl. VII
  5. Aleksandra Kosiorowska, kl. VIII
  6. Daria Rzeszutek, kl. VII
  7. Martyna Kozak, kl. VIII

Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kosowach:

  1. Anna Zielińska, kl. VI
  2. Karolina Boroń, kl. VI
  3. Oliwia Zuba, kl. VIII
  4. Wiktoria Wrażeń, kl. VIII

Szkoła Podstawowa w Siedlance:

  1. Emilia Magda, kl. IV
  2. Gabriela Fryc, kl. IV
  3. Kamila Tetlak, kl. V
  4. Karol Rzemień, kl. VI
  5. Katarzyna Walaszek, kl. VI
  6. Marta Guzior, kl. VII
  7. Anna Tetlak, kl. VII
  8. Jakub Sukiennik, kl. VIII
  9. Mateusz Draus, kl. VIII
  10. Kinga Pieniek, kl. VIII

Wyróżnienie za pracę społeczną:

  1. Kamila Tetlak, kl. V

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Trześni:

  1. Anna Kosiorowska, kl. IV
  2. Anna Mikoda, kl. VI
  3. Oskar Fryc, kl. VII
  4. Julia Kaczmarska, kl. VII
  5. Morgan Ofiara, kl. VII
  6. Julia Kotula, kl.VIII

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku:

  1. Weronika Mokrzycka, kl. IV
  2. Patrycja Gruszka, kl. V
  3. Julia Antonina Surowiec, kl. V
  4. Gabriela Karolina Cisło, kl. VIII
  5. Eliza Oliwia Jemioło, kl. VIII
  6. Justyna Świder, kl. VIII

Wyróżnienie za pracę społeczną:

  1. Gabriela Karolina Cisło, kl. VIII
  2. Eliza Oliwia Jemioło, kl. VIII
  3. Justyna Świder, kl. VIII

Gimnazjum Publiczne im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach:

  1. Szymon Kamiński, kl. IIIb
  2. Klaudia Łoboda, kl. IIIb
  3. Michał Mazur, kl. IIIb

Stypendia za wyniki sportowe otrzymali w tym roku:

SP Niwiska:

(osoby 1-8)   I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w piłce siatkowej

  1. Zofia Bryk, kl. VII
  2. Dominika Cudecka, kl. VII
  3. Weronika Piechota, kl. VIII
  4. Weronika Mierzejowska, kl. VIII
  5. Klaudia Czereba, kl. VIII
  6. Anna Mazur, kl. VIII
  7. Łucja Hołodniak, kl. VIII
  8. Emilia Szczurek, kl. VIII
  9. Igor Lutowski kl. VIII (Finalista wojewódzki w rzucie oszczepem)

Wyróżnienie za pracę społeczną:

  1. Dominika Cudecka, kl. VII
  2. Emilia Szczurek, kl. VIII

SP Przyłęk (I miejsce w powiecie w Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców
(III miejsce w zawodach rejonowych)

  1. Kacper Różański, kl. IV
  2. Franciszek Wiącek, kl. IV
  3. Marcin Sukiennik, kl. IV
  4. Wiktor Dziełyński,  kl. V
  5. Wiktor Kasza, kl. V

Dodatkowo Pani Wójt wyróżniła drużynę siatkarek UKS NIWA NIWISKA za zajęcie II miejsce w gr. B, trener drużyny: Agnieszka Wilk – Sybicka

Drużyna w składzie:

  1. Łucja Chodorowska
  2. Julia Jaskot
  3. Izabela Kmiotek
  4. Anna Mazur
  5. Weronika Mierzejowska
  6. Anna Mikoda
  7. Kinga Mycek
  8. Morgan Ofiara
  9. Weronika Piechota
  10. Kornelia Róg
  11. Oliwia Zielińska
  12. Martyna Ślączka  

Stypendia za osiągnięcia muzyczne otrzymali:

  1. Nikodem Dypa – kontrabas
  2. Róża Leśniak –flet
  3. Marcin Kosiorowski – flet
  4. Damian Chmielowiec – fagot
  5. Aleksandra Zasowska – flet
  6. Wiktoria Madej – flet
  7. Marcelina Wrażeń – saksofon
  8. Gabriela Skura – fagot
  9. Alicja Zasowska – fagot
  10. Franciszek Jaszcz – saksofon
  11. Oliwia Wilk – flet
  12. Dawid Toś – perkusja
  13. Maciej Bartecki – gitara
  14. Julia Podgórska – puzon
  15. Marion Łakomy – perkusja

Wyróżnienie za pracę społeczną:

  1. Wiktoria Madej
GALERIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2018 Gmina Niwiska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2019-09-19 13:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 899 876